تبلیغات
برهان در هجرت - داعش و انگلیس و دوراهی عدالت و صلح
الذین امنوا و هاجرو و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله
بسم الله الرحمن الرحیم

دولت انگلستان این روزها به دلیل تهدید «جان جهادی» به سربریدن یکی از اتباع انگلستان در منطقه بحران زده عراق و سوریه تحت فشار است تا از تمام مکانیسم های موجود برای رهایی گروگان بریتانیایی استفاده کند.

اجلاسیه سران ناتو که هفته پیش در منطقه «ولز» و به میزبانی انگلستان برگزار شد هرچند که دستور کار اصلی اش بحران اوکراین و روسیه بود لیکن به دلیل تحولات اخیر داعشیان در منطقه خاورمیانه تحت الشعاع این مساله واقع گشت.

در این اجلاس نخست وزیر انگلستان قویا تاکید کرد که علی رغم بررسی همه راه های ممکن برای ازاد سازی تبعه به گروگان گرفته شده اش، به هیچ وجه به تروریست ها باج و پول نمی دهد و کشورهایی که این مسیر را نیز انتخاب کرده اند، متهم به هموار سازی مسیر بقای تروریست ها نمود.
گزارش رسانه های بریتانیایی حکایتگر ان است که فرانسه و یکی دو کشور اروپایی در سال های اخیر در مواردی با اجابت خواسته های مالی تروریست های داعشی، اتباع خود را نجات داده اند.

این مساله  شبیه مساله «دوراهی عدالت و صلح» است که در حقوق کیفری بین المللی مطرح می شود. ایا انگونه که دولت انگلستان مدعی است می بایست عدالت را با هر هزینه اجرا کرد ولو انکه یک گروگان کشته شود و یا انکه برای ختم به خیر شدن و برقراری صلح و حفظ جان یک انسان می توان عدالت ارمانی را نادیده گرفت و باج داد و خواسته های تروریست ها را بر مسند قبول نشاند و بدان ها از این طریق اعتبار بخشید و سیاست های خود را منطبق با خواسته های انها تلطیف نمود.
دوراهی عدالت و صلح حقیقتا از مسایل غامضی است که به صورت صفر و صدی و سیاه و سفیدی نمی توان برایش نسخه پییچید. اکنون انگلستان در برابر این دوراهی است.نگارش در تاریخ دوشنبه 17 شهریور 1393 توسط محمد هادی ذاکرحسین | نظرات ()
درباره وبلاگ

یادداشت های دانش جوی دکترای حقوق کیفری بین المللی دانشگاه تیلبرگ هلند
مهاجری در مهجوری وطن و مشتاقی معرفت اندوزی
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


قالب وبلاگ